Taras z salonu – zaaranżuj przydomową przestrzeń zgodnie z potrzebami!

Taras z salonu – zaaranżuj przydomową przestrzeń zgodnie z potrzebami!

Elegancki taras z salonu może być przestrzenią dopasowaną do naszych oczekiwań i tworzyć funkcjonalne miejsce wypoczynkowe, o ile tylko wybierzemy odpowiednie meble i dodatki. Przydomowy taras stanie się przestrzenią do zabaw, miejscem do spotkań w gronie znajomych czy też przestrzenią odpowiednią do pracy – przekonują architekci zieleni i projektanci. Jak zaprojektować takie miejsce? Szukając kompletów meblowych warto zwracać uwagę nie tylko na ich estetyczny wygląd, ale również na trwałość materiałów. Co wybrać?

Nowoczesny taras z salonu

Łączenie przestrzeni i ich funkcji to obecnie jeden z najgorętszych trendów, który sprawdza się zarówno w mieszkaniach, jak i domach czy szeregówkach. Odpowiedni pomysł na taras pozwoli nam na przedłużenie salonu i stworzenie wśród zieleni strefy wypoczynkowej, z której korzystać będą wszyscy domownicy.

taras z salonu: zestaw ogrodowy wypoczynkowy Arona

Jednym z elementów niezbędnych na naszym tarasie jest dopasowany do oczekiwań zestaw wypoczynkowy lub kawowy. Współcześnie meble ogrodowe tworzone są w taki sposób, aby zapewniać komfort, cieszyć oczy i zachwycać trwałością. Doskonałym przykładem jest komplet ARONA – meble te zaprojektowane zostały zgodnie z najnowszymi trendami, świetnie sprawdzą się w strefach wypoczynkowych i zapewnią komfort. Zestaw ARONA składa się z ośmiu elementów: sześciu wygodnych foteli, narożnika oraz stolika kawowego. Modułowa konstrukcja sprawia, że elementy możemy łączyć ze sobą tworząc wygodną sofę. Meble osadzone są na stabilnych, aluminiowych stelażach malowanych proszkowo, zabezpieczonych przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Wychodząc na taras z salonu przeniesiemy się do wyjątkowego miejsca wypoczynkowego!

Stół na taras z salonu

Stół na taras może stanowić centralny punkt, wokół którego gromadzić się będą nasi bliscy czy znajomi. Szeroki wybór stołów zachęca do przyjrzenia się im z bliska i poznania ich zalet. Szukając pięknego i trwałego stołu warto postawić na model BILBAO, w którym producenci połączyli aluminium malowane proszkowo oraz naturalne drewno teakowe.

taras z salonu: zestaw ze stołem ogrodowym Bilbao

Stół z krzesłami to najprostszy sposób na funkcjonalny taras – przedłużenie salonu nabiera wtedy wyjątkowej oprawy i staje się miejscem, gdzie możemy podawać posiłki, pracować,  podejmować gości. Decydując się na stół BILBAO stawiamy na trwałość  i elegancję: aluminiowy stelaż zabezpieczono przed działaniem wilgoci i korozją, blat wykonano z odpowiednio zabezpieczonego drewna teakowego. Stół ten doskonale prezentować się będzie z wygodnymi fotelami MERIDA lub też lekkimi krzesłami. Stół i krzesła na taras pozwolą na przedłużenie salonu i sprawią, że przestrzeń ta będzie mogła być wykorzystywana na wiele sposobów. Elegancka linia oraz oryginalny design stołu znacząco podniesie estetykę otoczenia, a wypoczynek będzie jeszcze lepszy.

Leżanka MURCIA na taras – przedłużenie salonu

Decydując się na funkcjonalny taras z salonu warto wybrać meble, które staną się gwarancją wygody. Jednym z chętniej wybieranych mebli są wygodne leżanki. Leżanka MURCIA doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy i sprawia, że lato może nie mieć końca!

taras z salonu: leżanka Murcia

Jak skonstruowany jest leżak ogrodowy MURCIA? Projektanci postawili na trwałe materiały i minimalistyczny wygląd: stelaż to lekka konstrukcja aluminiowa malowana proszkowo, wypełnienie tworzy elastyczna, gęsto plecionka siatka. Leżanka MURCIA posiada regulowany zagłówek, który możemy ustawiać zgodnie z naszymi potrzebami. Leżanka może być pojedynczym meblem na tarasie lub też stanowić element większego zestawu.

Taras z salonu z nowoczesną pergolą PERARA

Jak zaprojektować taras z salonu, który pozwoli na komfortowy odpoczynek w cieniu? Kluczem jest odpowiednie zadaszenie tarasu. Wśród licznych możliwości chętnie wybieraną opcją jest nowoczesna pergola PERARA – takie zadaszenie podniesie funkcjonalność przestrzeni i pozwoli nam cieszyć się latem w komfortowym cieniu.

taras z salonu: zadaszenie Perara

Konstrukcja pergoli PERARA opiera się na elementach aluminiowych malowanych proszkowo. Elementy łączone są modułowo: oznacza to, że montaż jest prosty, a sama konstrukcja niezwykle stabilna. Zintegrowana rynna dachowa pozwala na skuteczne odprowadzanie wody deszczowej poza obręb tarasu. Zadaszenie pergoli tworzy dach wykonany z uchylnych listew, które mogą obracać się wokół własnej osi. O położeniu listew decyduje użytkownik. W konkretnym ułożeniu listwy zacieniają całkowicie taras i skutecznie chronią zarówno przed słońcem, jak i przed niespodziewanym deszczem. Pergolę możemy uzupełnić o funkcjonalne dodatki, takie jak rolety boczne – pozwolą one na zasłonięcie nas zarówno przed ostrymi promieniami słońca, jak i podmuchami wiatru. Pod pergolą ustawmy wybrany przez nas komplet wypoczynkowy – tak zaprojektowany taras z salonu będzie zachęcał do spędzania chwil na świeżym powietrzu blisko natury, z tymi, których kochamy.

Taras z salonu – inspiracje

 
meble ogrodowe Zumm

Garden-Space sp. z o.o.
All rights reserved.

Nasze marki
Parasole ogrodowe Platinum Meble ogrodowe - Garden Space Meble ogrodowe - Vimine Meble ogrodowe - Oltre

© 2024 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności