Nowoczesne meble do ogrodu w awangardowym stylu

Nowoczesne meble do ogrodu w awangardowym stylu

Jakie meble do ogrodu wybrać, żeby prezentował się on wybitnie nowocześnie? Wyróżniające się atrakcyjnym projektem. Zwracające na siebie uwagę efektownym rozwiązaniem stylistycznym i formalnym. Takie, które nie zawłaszczają przestrzeni, ale uwypuklają jej piękno. Podkreślające naturalną urodę miejsca. Stanowiące dla jego dopełnienie. Tym właśnie charakteryzują się nowoczesne meble do ogrodu w awangardowym stylu.

Kontrasty nowoczesności w ogrodzie

Współczesna estetyka lubi kontrasty. Przecież z nich się wywodzi – ze sztuki łączenia przeciwieństw. Z malarstwa abstrakcyjnego, które w swojej fazie geometrycznej dążyło do redukcji kolorów do kontrastu czerni i bieli.

Nowoczesna przestrzeń opiera się także na postmodernistycznych propozycjach tworzenia nowej całości z fragmentów należących do odmiennych światów. Tak powstaje dzieło współczesne. Tak powstaje awangardowy ogród, w którym natura spotka się z kulturą. Gdzie twórczość samej przyrody sąsiaduje ze sztuką.

Nowoczesne meble do ogrodu kontrastów

Jeśli chcemy wykreować awangardowy ogród, to zdecydujmy się na kontrastowe zestawienia. Ściany zieleni a na ich tle nowoczesne komplety wypoczynkowe do ogrodu. Trejaże stworzone z pnących róż jako jedyna ozdoba otwartej przestrzeni ogrodowej, w której umieścimy luksusowe meble ogrodowe. Takie połączenie piękna natury z designerskimi przedmiotami to cecha awangardowego miejsca. Powstaje jakby ogrodowa galeria sztuki, w której zaprezentujemy dowolne dzieła.

Nowoczesne meble do ogrodu prostych form

Współczesna sztuka, także ta związana bezpośrednio z aranżacją ogrodów, lubi minimalizm. Cechuje ją uproszenie na rzecz różnorodności i obfitości. Skromność i prostota ponad wszystko. Upodobanie do geometryzacji. Podstawowe figury, najlepiej prostokąty i kwadraty, wypełnione kolorem, na przykład zielenią traw. W tym planowaniu przestrzeni sztuka dwudziestowieczna łączy się z tradycyjnym ogrodnictwem w duchu francuskim.

Płaszczyzny horyzontalne awangardowych ogrodów przypominają abstrakcyjne dzieła malarzy XX wieku, w których proste formy wypełniano kolorem. Istotną rolę podobnie jak na obrazach odgrywają tutaj wyraźne linie pionowe i poziome oraz ich wzajemne ułożenie. Jednocześnie awangardowe ogrody nawiązują do francuskiego stylu, w którym człowiek tworzył ogrodową przestrzeń niczym dzieło sztuki.

 
meble ogrodowe Zumm

Garden-Space sp. z o.o.
All rights reserved.

Nasze marki
Parasole ogrodowe Platinum Meble ogrodowe - Garden Space Meble ogrodowe - Vimine Meble ogrodowe - Oltre

© 2024 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności