Jak stworzyć nowoczesny ogród?

Jak stworzyć nowoczesny ogród?

Jeśli chcemy stworzyć naprawdę nowoczesny ogród, to nie wystarczy nam znajomość bieżących trendów – ale niezbędne jest poczucie dobrego stylu i rozwiązania pasujące do konkretnej przestrzeni. Nowoczesność stanowi sumę różnych czynników, które składają się na aktualną urodę danego miejsca – postrzeganego jako świeże, inspirujące i w pewnym sensie nieoczywiste.

Nowoczesny ogród i inspiracje

Najpierw coś musi nas zainspirować, żeby powstał nowoczesny ogród. Wkrótce włożona w niego praca i pomysły zaprocentują. To ogród stanie się źródłem naszych inspiracji. Przestrzenią tworzenia, myślenia i kreatywnego życia. To tutaj powstawać będą najwspanialsze pomysły. Nowoczesność bowiem jest sumą śmiałych myśli i działań – dążeniem do realizacji marzeń.

Wymarzony ogród w nowoczesnym stylu

Dlatego nie obawiajmy się marzyć i tworzyć. Po prostu stwórzmy wymarzony ogród w nowoczesnym stylu. Niech stanie się on wyrazem naszej fantazji i oryginalności. Wprowadźmy tam takie rośliny i przedmioty, które wyrażają nasz charakter. Minimaliści zdecydują się na proste meble i kompozycje barwne. Osoby ceniące tradycyjne piękno z nutką romantyzmu – stworzą ogród w rustykalnym stylu, w którym dominować będą efektowne kruszywa dekoracyjne i drewno.

Stół OVIEDO - STONE&WOOD

Meble aluminiowe w nowoczesnym ogrodzie

Wybitnie nowoczesny charakter każdej przestrzeni uwydatnią meble aluminiowe. Stoły i stoliki, krzesła i fotele, narożniki – zaprezentują się awangardowo w każdym otoczeniu. W ogrodzie minimalistycznym podkreślą jeszcze szlachetne piękno całości. W naturalistycznie skomponowanym miejscu – staną się cytatem prosto z galerii sztuki nowoczesnej.

Nowoczesność lubi prostotę i kontrast

Współczesna estetyka lubi przecież prostotę i kontrasty. Opiera się na koncepcjach i założeniach estetycznych, do których dochodzili w swojej twórczości najwięksi artyści XX wieku. W nowoczesnych meblach aluminiowych widać projekt osadzony w historii sztuki.

Stół aluminiowy VIGO

Nowoczesny ogród preferuje więc proste formy i układy barwne. Ceni też sobie kontrasty. Zupełnie jak cała myśl postmodernistyczna. Lubimy zestawiać koło siebie pozornie niepasujące elementy z różnych światów.

Wielkoszklane powierzchnie w towarzystwie surowego drewna. Albo alpinarium a na jego tle aluminiowy zestaw wypoczynkowy. Kamienne elewacje i nowoczesny stół z krzesłami, a w pobliżu bijące źródło porośnięte paprociami. Takie zestawienia sprawdzą się w ogrodzie XXI wieku.

 
meble ogrodowe Zumm

Garden-Space sp. z o.o.
All rights reserved.

Nasze marki
Parasole ogrodowe Platinum Meble ogrodowe - Garden Space Meble ogrodowe - Vimine Meble ogrodowe - Oltre

© 2024 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności