Wysoki taras – aranżacje dla przydomowej przestrzeni wypoczynkowej

Wysoki taras – aranżacje dla przydomowej przestrzeni wypoczynkowej

Projektując ogród przy domu wykorzystajmy rozwiązanie, jakim jest wysoki taras – aranżacje takiej przestrzeni nie są trudne, przez co zyskamy powierzchnię idealną do letniego wypoczynku. Wysoki taras odznaczy się na tle ogrodu: nawet niewielkie podwyższenie, podest czy schodki pozwolą na dokładnie wyznaczenie powierzchni wypoczynkowej od strefy zielonej. Jakie meble i dodatki wybrać na wysoki taras?

Zadaszony wysoki taras – aranżacje z wykorzystaniem pergoli PERARA

Jak zaznaczyć wysoki taras, aby aranżacja ta prezentowała się doskonale i zapewniała nam komfortową przestrzeń do odpoczynku? Jedną z ciekawszych propozycji jest pergola PERARA, która pozwoli na dokładne wyznaczenie ram tarasu, jak i na skuteczną ochronę przed słońcem!

wysoki taras: zadaszenie Perara

Pergola tarasowa PERARA to kwintesencja nowoczesnego wzornictwa na wysoki taras – aranżacja w której wykorzystamy pergolę pozwoli na dowolne zaprojektowanie strefy wypoczynkowej. Pergola PERARA to konstrukcja zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami i z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Konstrukcja wykonana jest z elementów aluminiowych, wznosi się ją modułowo co znacząco skraca proces montażu. Konstrukcja jest malowana proszkowo co oznacza, że jej elementy zabezpieczone są przed działaniem wilgoci oraz korozji. Wbudowana rynna dachowa pozwoli na odprowadzenie wody deszczowej. Uwagę przyciąga dach – zadaszenie tarasu wykonane jest z lameli obracających się wokół własnej osi, o pozycji których decyduje użytkownik. W zależności od położenia lameli na taras może wpadać więcej lub mniej promieni słonecznych. Dach w pozycji zamkniętej nie nagrzewa się, przez co w jego cieniu panuje chłód. Pergola PERARA może być uzupełniona o szereg ciekawych elementów takich jak rolety boczne czy ściany frontowe. Tak zaprojektowane nowoczesne tarasy przyciągną wzrok i podniosą estetykę otoczenia.

Nowoczesny wysoki taras – aranżacje z meblami modułowymi LUGO

Szukając inspiracji na wysoki taras warto wybrać aranżacje z meblami modułowymi. Meble takie pozwolą nam na kreatywne podejście do przestrzeni i zmiany w wystroju, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Jedną z ciekawszych propozycji na polskim rynku są meble modułowe LUGO.

wysoki taras: meble Lugo

Komplety tarasowe powinny odznaczać się wysoką trwałością, elegancją oraz estetyką – w przypadku kolekcji LUGO wszystkie te wymagania zostały spełnione. Meble ogrodowe LUGO to doskonały przykład nowoczesnego wzornictwa, które świetnie sprawdzi się w aranżacjach skandynawskich, loftowych czy minimalistycznych. Projektanci postawili na stonowane kolory i trwałe materiały: stelaże wykonane są z lekkich elementów aluminiowych, które dzięki malowaniu proszkowemu nie są podatne na korozję. Uwagę zwracają zdobienia w formie wstawek z naturalnego drewna teakowego na podłokietnikach. Wierzch mebli pokrywają poduszki i siedziska wypełnione pianką tapicerską. Pianka nie odkształca się, na długi czas zapewnia wysoki komfort odpoczynku. Kolekcja LUGO składa się z pięciu elementów oraz ze stolika kawowego. Dzięki niewielkim złączkom możemy łączyć elementy zestawu i tworzyć z nich obszerną sofę narożną.

Wysoki taras o małej powierzchni – aranżacje z fotelem MERIDA

Niewielkie tarasy urządzimy bez problemu wykorzystują komplety kawowe, idealne do odpoczynku dla dwóch czy trzech osób. Bez trudu znajdziemy meble kawowe na wysoki taras – aranżacje takie warto uzupełnić parasolem, który osłoni nas przed silnym słońcem. Idealnym do kompletu kawowego jest fotel MERIDA.

wysoki taras: meble Merida

Nowoczesny fotel MERIDA to propozycja, która pozwoli nam na czerpanie z uroków lata pełnymi garściami. Nowoczesny design oraz stonowane kolory sprawiają, że fotel też możemy wykorzystać zarówno z klasycznymi stolikami kawowymi, jak i jako dodatek do większego stołu, na którym podawać będziemy posiłki. Fotel MERIDA oparty jest na lekkim, aluminiowym stelażu – zastosowanie tego tworzywa sprawia, że konstrukcja jest niezwykle lekka a jej przenoszenie nie sprawia kłopotu. Wypełnienie tworzy syntetyczna siatka wyplatana metodą 2x2. Fotel uzupełnia poduszka siedziskowa odporna na odkształcenia i obciążenie.

Wysoki taras blisko domu – nowoczesne aranżacje z kompletem MASCA

Funkcjonalne meble modułowe to świetny pomysł na wysoki taras – aranżacje z meblami modułowymi mogą być różnorodne i zmieniane zgodnie z naszymi potrzebami. Ciekawym przykładem mebli modułowych jest komplet MASCA. Co warto o nim wiedzieć?

wysoki taras: meble Masca

Kolekcja MASCA składa się z trzech elementów: dwóch obszernych sof oraz wyższego stolika kawowego. Sofy możemy połączyć ze sobą tworząc kanapę narożną, możemy złączyć połączyć je ze sobą w taki sposób, aby wykreować wygodne łóżko z podnoszonymi zagłówkami. Sofy świetnie prezentują się również ustawione naprzeciw siebie. Zaletą kolekcji MASCA jest bez wątpienia oryginalny design – meble te wspaniale prezentować się będą w stylizacjach skandynawskich, nowoczesnych. Meble wyróżniają lekkie, aluminiowe stelaże malowane proszkowo.

Wysoki taras i jego aranżacje – galeria inspiracji

 
meble ogrodowe Zumm

Garden-Space sp. z o.o.
All rights reserved.

Nasze marki
Parasole ogrodowe Platinum Meble ogrodowe - Garden Space Meble ogrodowe - Vimine Meble ogrodowe - Oltre

© 2024 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności