Nowoczesny ogród

Nowoczesny ogród

Pomimo, że sezon letni jest w rozkwicie już od jakiegoś czasu, nie jest jeszcze za późno na ogrodową rewolucję. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom architektonicznym, meblom projektowanym przez kreatywnych designerów i dostępowi do wielu katalogów prezentujących najmodniejsze aranżacje, możesz przekształcić nudne otoczenie domu w urzekającą strefę letniego relaksu. Jak powinien wyglądać nowoczesny ogród? Czego nie może w nim zabraknąć? Sprawdź nasze rady!

Nowoczesny ogród

Nowoczesny ogród dla Twojej wygody

Zgodnie z zasadą przyświecającą architektom tworzącym w duchu najświeższych trendów, nowoczesny ogród ma być przede wszystkim maksymalnie funkcjonalny. Przydomowa strefa ma służyć domownikom, stwarzać warunki do odpoczynku i relaksu wśród ożywczej natury. Aby ogród jak najlepiej spełniał swoją funkcję, nie może w nim zabraknąć praktycznych mebli. Ważne, żeby wyposażenie ogrodowe nie wymagało od gospodarzy zbyt dużego wysiłku. Dużo lepiej niż drewno i tworzywa sztuczne sprawdzą się meble z lekkiego aluminium, które nie wymaga stosowania zabezpieczeń ani impregnacji. Coraz chętniej odchodzimy od utartych schematów i zastępujemy klasyczne zestawy składające się z krzeseł i stołów ekskluzywnymi kanapami o modułowej budowie, wygodnymi fotelami i huśtawkami w fantazyjnych kształtach.

Nowoczesny ogród

Nowoczesny ogród w minimalistycznej odsłonie

W zewnętrznych przestrzeniach – podobnie, jak we wnętrzach – od kilku sezonów rządzi minimalizm. Symetryczne układy, uporządkowane kompozycje, stonowana paleta kolorystyczna, geometryczne bryły pozbawione zbędnych ozdobników doskonale sprawdzają się w zewnętrznym środowisku. Nie zapominajmy, że główną rolę w ogrodach odgrywa roślinność. Naturalnym dodatkiem, który nada przestrzeni atrakcyjności, będą ogrody wertykalne założone na elewacji przy tarasie.

Nowoczesny ogród

Dodatki do nowoczesnego ogrodu

Urządzając ogród, powinniśmy skupić się nie tylko na meblach i roślinności, ale również na dodatkach, które dopełnią całej wizji i nadadzą przestrzeni charakteru. Ciekawym elementem, który pojawia się w większości modnych aranżacji, jest pergola – metalowa konstrukcja, która chroni nas przed opadami, promieniowaniem UV oraz wiatrem. Na szczególną uwagę zasługują modele z wbudowanym oświetleniem LED, które pięknie rozlewa się  po ogrodzie po zmroku. Ponadto, w dobrych sklepach nie brakuje innowacyjnych dekoracji, które przypadną do gustu wymagającym trendsetterom (na przykład świecących różnokolorowym światłem lamp LED-owych w kształcie kuli czy kamieni lub stylowych lampionów).

 
meble ogrodowe Zumm

Garden-Space sp. z o.o.
All rights reserved.

Nasze marki
Parasole ogrodowe Platinum Meble ogrodowe - Garden Space Meble ogrodowe - Vimine Meble ogrodowe - Oltre

© 2024 by Garden Space®

Created by: Marketing internetowy Xann.pl

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności